Ігри для 2-3річних діток

У світі тварин
Попросите дитину зображувати різні емоції: злого вовка, трашного тигра, який приготувався до стрибка, доброго собаки, спугавшегося котеняти, здивованого лева, сумної пташки, яка шукає своє пташеня, задоволену мавпочку... Разом імітуйте крики курей, півнів, поросят, коней, корів, собак, кішок і т. д.

Гра в «неначе»
Звичайно, ви розучилися грати в магазин. Але ваша участь в цій грі знадобиться обов'язково. «Скільки вам зважити помідорів»?, «Будь ласка, додайте в морозиво шоколадної підливки»! Ваш малюк стане дорослим, навчившись імітувати соціальні коди. Тому, не замислюючись, «пробуйте» пропоновані торти з солоного тіста або тістечка з піску.

А нумо, збери!
Наклейте на декілька картинок фотографії різних тварин і розріжте їх на шматочки. Перемішавши їх, попросите малюка скласти початкові картинки або вигадати казкових тварин. Наприклад, приробити коню риб'ячий хвіст. Коли він навчиться виконувати це завдання, ускладните завдання, розрізавши картинки на більшу кількість шматочків.

Маленькі загвинчуються пляшки (гра для дітей 2-3 років)
Сховайте всередину дрібні іграшки чи цукерки, частина пляшечок залиште порожніми. Запропонуйте малюкові вгадати, в яких пляшечках заховані іграшки. Буде дуже добре, якщо він сам здогадається потрясти пляшку і послухати, чи є там що-небудь. Після того як всі предмети будуть вилучені, попросіть малюка закрити пляшечки.
Гра розвиває слухове увагу і дрібну моторику рук.

Баночки від крему (гра для дітей 2-3 років)
Запропонуйте дитині відгвинтити всі кришечки, а потім, змішавши їх, знову закрити. Можна грати з трьома-п'ятьма баночками і більше. Зверніть увагу: всі баночки повинні бути різними, щоб до кожної з них підходила тільки своя кришка.
Гра розвиває зорове сприйняття, зорову пам'ять, дрібну моторику рук.

Старі журнали і газети
Запропонуйте малюкові (від 2 років) відривати, бгати газету і кидати «сніжок» у ціль - коробку, кошик і т. п.
Гра розвиває координацію рухів, загальну і дрібну моторику.
Попросіть дитину (7-10 років) викреслювати в тексті задану букву. Наприклад, закреслити всі букви «о».
Гра розвиває довільність, зорову увагу.
З кольорових журналів і газет виріжте малюнки і складіть колаж.
Гра розвиває моторику рук, креативні здібності.