Вчимо кольори з малюком

1. Один з найлегших і кращих способів запам'ятовування кольорів - це малювання олівцями, фломастерами і фарбами. Коли ви малюєте з малюком щоразу називайте той чи інший колір олівця: "Давай візьмемо з тобою зелений олівець і намалюємо зелену травичку. А жовтим намалюємо кульбаби". Всі вчинені дії дитини так само промовляйте: "Який ти молодець, намалював синю хмарку, червону машину ..."

Хорошим способом вчити кольори при малюванні - це малювання фломастерами з кольоровими ковпачками.

Коли, малюк закінчить малювати одним кольором, попросіть його надіти на фломастер ковпачок правильного кольору. Обов'язково прокоментуйте це і похваліть дитину.

Придбайте дитині розмальовки, допоможіть їй правильно підібрати кольори і розфарбуйте разом.

2. Ще один варіант навчити дитину визначати колір, розкладання кольорових речей в кольорові ємності. Візьміть кілька стаканчиків різних кольорів (можна пластикові). Якщо немає склянок, то можете обклеїти кольоровим папером коробочки або скляні банки. Дайте дитині різнокольорові прищіпки, кульки, будь-що, що є у Вас вдома кольорове і нехай малюк розкладе в стаканчик потрібного кольору. При цьому називати кольори потрібно обов'язково.

3. Ліплення з пластиліну хороший спосіб не тільки навчити дитину розпізнавати і запам'ятовувати кольори, але і розвинути дрібну моторику, а отже і її мову. Особливо добре буде проводити такі заняття, якщо дитина погано говорить.

З пластиліну можна не тільки ліпити фігури, але і робити красиві картини накладаючи його, наприклад, на картон. При роботі з пластиліном у дитини також розвивається уява.

4. Мозайка зможе допомогти Вам в навчанні дитини. При цьому так само розвивається дрібна моторика.

5. Дуже цікаву гру можна провести з дитиною з різними кольоровими предметами (яскраві постаті з наборів, м'які іграшки, машинки). Розкладіть речі по кімнаті в різних місцях і попросіть дитину знайти всі сині речі, потім жовті. В компанії інших малят таку гру можна проводити на швидкість.

Для хлопчиків можна, наприклад, спорудити з коробок гаражі (обклеїти коробки кольоровим папером) і нехай в червоному гаражі сплять червоні машини, в білому - білі і так далі.

6. Ще один спосіб: Наклейте на ватман або на альбомний аркуш фігури різних кольорів, такі ж фігури просто виріжте (щоб фігури з кольорового паперу були жорсткішими, наклейте їх на картон). Нехай дитина розкладе вирізані фігури на фігури того ж кольору, що на ватмані. Таким способом Ви ще зможете навчити дитину геометричним фігурам.